Gönderen Konu: Görev yapımında karşılaştığım sorunlar  (Okunma sayısı 4058 defa)

Çevrimdışı Mirza-

• Sıradan Üye
  • **
  • Benim bilgim dahilinde olan her şey, izne tabidir.
    • Kartal Ekibi
Görev yapımında karşılaştığım sorunlar
« : Mayıs 21, 2014, 04:14:34 ÖS »
1. Türk bayrağını diğer arkadaşlarda gösteremedim.
Eğer girerlerse şunu deneyeceğim; Steamapps/Arma II OA/MP Missions'a paa dosyasını attırmayı.
aklıma başkada bir fikir gelmedi bayrak mp de diğer arkadaşlara gözükmüyor.

2. Kamp baskını yapacağım bir kaç tepeci koydum kampta ki gruba doğrudan bağlı olan ama bu tepeciler direk kampa koşuyor çok saçma, hangi yolu izlemem gerekir bu adamları orada tutmam için?
bu tepecilerin amacı bizi gördükleri an diğerlerini uyararak(bunu otomatik yapıyor zatende, sabit durmuyorlar koyduğum yerde)konumumuzu haber etmek olacak.

3. cephane sıkıntısı çektiğimiz zamanlar oluyor, aracın içine cephane atabiliyormuyuz bir kod ile?
tek tek yüklemesi uzun sürüyor...

4. General tipli asker sadece opfor'da var onu blufor'a nasıl dahil ederim? görev icabı generali tahliye etmemiz lazım
{[_x] joinSilent GrupAdı} forEach units AskerAdı;
komutu olmadı
Waypoint ile Join de olmadı kaçıyor benden : ))
« Son Düzenleme: Mayıs 21, 2014, 07:53:20 ÖS Gönderen: Mirza- »

Çevrimdışı Gokhan

• Turkish Mod Team Yönetici
  • Efsane Üye
  • TMT Lider, Coder & Modeller
Ynt: Görev yapımında karşılaştığım sorunlar
« Yanıtla #1 : Mayıs 21, 2014, 08:40:08 ÖS »
1. Türk bayrağını diğer arkadaşlarda gösteremedim.
Eğer girerlerse şunu deneyeceğim; Steamapps/Arma II OA/MP Missions'a paa dosyasını attırmayı.
aklıma başkada bir fikir gelmedi bayrak mp de diğer arkadaşlara gözükmüyor.

Belgelerimde editlediğiniz klasör içinde bayrak resim dosyasını barındırın. Ve görevde klasör içinde herhangi bir C:\Documents And Settings\Kullanıcı\Arma 2 ... gibisinden bir ifade olmayacak şekilde ya "bayrak.png" yada "gorevaltklasoru/bayrak.png" olacak şekilde dosyayı çağırın.

2. Kamp baskını yapacağım bir kaç tepeci koydum kampta ki gruba doğrudan bağlı olan ama bu tepeciler direk kampa koşuyor çok saçma, hangi yolu izlemem gerekir bu adamları orada tutmam için?
bu tepecilerin amacı bizi gördükleri an diğerlerini uyararak(bunu otomatik yapıyor zatende, sabit durmuyorlar koyduğum yerde)konumumuzu haber etmek olacak.

Bir waypoint atayın grubua Hold komutu verdirin orada sabit kalacaklardır o bölgede.

3. cephane sıkıntısı çektiğimiz zamanlar oluyor, aracın içine cephane atabiliyormuyuz bir kod ile?
tek tek yüklemesi uzun sürüyor...

evet aracın icine cephane konuyor..
gereken komutlar :

clearWeaponCargoGlobal this; clearMagazineCargoGlobal this; this addWeaponCargoGlobal "hgun_Rook40_F";   this addMagazineCargoGlobal ["16Rnd_9x21_mag", 5]; this addItemCargoGlobal ["muzzle_snds_l", 2];

4. General tipli asker sadece opfor'da var onu blufor'a nasıl dahil ederim? görev icabı generali tahliye etmemiz lazım
{[_x] joinSilent GrupAdı} forEach units AskerAdı;
komutu olmadı
Waypoint ile Join de olmadı kaçıyor benden : ))

Bir mavi grup koyup grup seçeneği seçili iken kırmızı uniteye sağ basılı tutarak mavi grupla birleştirebilirsiniz. Eğer lider mavi ise yani mavi gruptan herhangi bir bağlanan üyenin rütbesi yüksekse ve mavi gruba bağlandıysa artık mavi grupta olacaktır.
joinsilienti normal mavi uniteli askeri mavi gruba bağlamakta deneyin başarılı olduysa ancak kırmızıyı maviye koymada başarı sağlanamıyorsa burada yazıp bize belirtin..

Side değiştirme biraz sıkıntılı bir meseledir düzgün mükemmel çözüm olmadığı tartışılıyor internette.
« Son Düzenleme: Mayıs 22, 2014, 01:24:03 ÖS Gönderen: Gokhan »

Çevrimdışı Mirza-

• Sıradan Üye
  • **
    • Kartal Ekibi
« Yanıtla #2 : Mayıs 22, 2014, 12:58:04 ÖÖ »
cevabınız için teşekkürler fakat!

cevaplarınıza iltifaten.

1. bayrak dosyasını tabelada gözüken resim sandınız galiba, biraz açayım öyle ise;
trbayrak.paa uzantılı dosyadan bahsediyorum ve bu dosya bana ait değil dolayısıyla resimi editleyen de ben değilim.
benim istediğim Objects>Flag olan TÜRK bayrağını diğer arkadaşlarada oyun içerisinde göstermek.
bunun için trbayrak.paa dosyasını nereye atmalılar

2. bunu da hallettim söylediklerinizi yapınca oldu, sadece tepecilerin specialine none deyince sonuç alabildim(hold waypointiyle) merak edenler için yazayım dedim.

3. kodları bütünüyle mi koyuyoruz? eğer öyle ise hata veriyor.

4. teşekkürler bu cevabınıza askerler olumlu tepki verdi : )) artık kacmıyorlar
« Son Düzenleme: Mayıs 22, 2014, 11:37:36 ÖÖ Gönderen: Mirza- »

Çevrimdışı Gokhan

• Turkish Mod Team Yönetici
  • Efsane Üye
  • TMT Lider, Coder & Modeller
« Yanıtla #3 : Mayıs 22, 2014, 01:28:16 ÖS »
cevabınız için teşekkürler fakat!

cevaplarınıza iltifaten.

1. bayrak dosyasını tabelada gözüken resim sandınız galiba, biraz açayım öyle ise;
trbayrak.paa uzantılı dosyadan bahsediyorum ve bu dosya bana ait değil dolayısıyla resimi editleyen de ben değilim.
benim istediğim Objects>Flag olan TÜRK bayrağını diğer arkadaşlarada oyun içerisinde göstermek.
bunun için trbayrak.paa dosyasını nereye atmalılar

2. bunu da hallettim söylediklerinizi yapınca oldu, sadece tepecilerin specialine none deyince sonuç alabildim(hold waypointiyle) merak edenler için yazayım dedim.

3. kodları bütünüyle mi koyuyoruz? eğer öyle ise hata veriyor.

4. teşekkürler bu cevabınıza askerler olumlu tepki verdi : )) artık kacmıyorlar

1- Oyunu editleyen haricinde bayrak resim dosyası başkasında bulunmasına veya biryerlere koymasına gerek yok. O dosyayı görev içersine atacaksınız ve görevin klasörü içersinden bahsettiğim şekilde çalıştıracaksınız. Dosya konumu genel bir adres olmalı buda görev klasörünün içidir. Klasörün içinde herhangi bir yere koyun alt klasör yoksa direkt "trbayrak.paa" yazarak çağırın dosyayı. Eğer sadece sizde gözüküyor görevi attığınız insanlar oyunda bunu görmüyorsa muhtemelen dosyayı kendi bilgisayarınızdaki adrese göre yazdınız demektir örnek "C:\Documents and Settings\Kullanıcı\desktop\trbayrak.paa" gibi...

3. ihtiyacın hangisiyse onu kullan. zaten kodlar açık.. Örnek silah ekleyeceksen :
this addWeaponCargoGlobal "hgun_Rook40_F"

Çevrimdışı Mirza-

• Sıradan Üye
  • **
    • Kartal Ekibi
« Yanıtla #4 : Mayıs 22, 2014, 04:41:38 ÖS »
sağolun ama çağırından kasıtınız ne?
Alıntı yapılan: Çağırma komutu
this setFlagTexture "trbayrak.paa";

resim dosyası dediğiniz paa dosyası mı oluyor? dosyanın uzantısının ne tür belgelerde kullanıldığını bilmediğim için anlayamadım pek kusura bakmayın.
zaten bu görev dosyasında olmaz ise bende göremem, sorun arkadaşların görememesi.
çağırmadan kasıtınız yukarıda ki kod ise ben o şekilde yapıyorum zaten...
Flag>Blufor>İnit: this setFlagTexture "trbayrak.paa"; olacak şekilde yaptım.
hata nerede acaba