Gönderen Konu: Nöbet Sorunu  (Okunma sayısı 5095 defa)

Çevrimdışı atar54

• Yeni Üye
  • *
Nöbet Sorunu
« : Eylül 13, 2012, 02:57:08 ÖÖ »
Merhaba Arkadaşlar
Ben sizin yaptığınız görevleri indirdim çok başarılı bir çalışma başarılarınızın devamını dilerim ancak benim birkaç sorunum var ve birkaç soru soracağım
1)Arma 2:Co da menüdeyken ctrl-e ye basarak editörü açıyorum nöbet yerini koyuyorum, askere waypointide oluşturuyorum fakat asker o kulenin içine girip nöbet tutmuyor nerede hata yapmış olabilirim?
2)Ben bordo bereliyim benden ayrı asker yapamıyorum hep benim emrimdeler yani yeşil baklava şeklinde çıkıyor ya bütün yaptığım askerlerin üzerinde o yeşil baklava şeklinden var bunları nasıl ayırabilirim?
3)Ben sizin facebooktaki karakol tasarımınızı da gördüm o da çok başarılı bir çalışma olmuş diğer fotğraflara baktım hepsi çok güzel orada bir fotoğrafta görmüştüm askerler rahat pozisyonunda eller arkada onu nasıl yaptınız anlatırmısınız ve o komutanı da nasıl yaptınız anlatırsanız sevinirim

Sorularımın cevaplarını bekliyorum Şimdiden Teşekkürler :)

Çevrimdışı Gokhan

• Turkish Mod Team Yönetici
  • Efsane Üye
  • TMT Lider, Coder & Modeller
Ynt: Nöbet Sorunu
« Yanıtla #1 : Eylül 13, 2012, 12:58:27 ÖS »
1- Editorde nobetçi kulesinin üzerine adam koyun.. Adamın initine şu kodu koyun :
this setpos [(getpos this) select 0, (getpos this) select 1, 5.65]; this setUnitPos up
Yukardaki kodu setposla başlayıp select 1, 5.65 şle devam eden kodda 5.65 askerin çıkacağı yüksekliği ifade eder. Uygun yüksekliği oradaki değeri değiştirerek bulun.. setunitpos up ilede ünite ayakta olur..
2- Zorluk seviyesini arttırdığın zaman o yeşillikler gidicektir.. Bir diğer ihtimal de ayrı grupta koyarsan o zamanda yeşillikler gider..
3- bu animasyon kodları ile oluyor..
örnek :
as18 playmove "AmovPercMstpSnonWnonDnon_Ease"; as18 disableAI "ANIM";

as18 ismini verdiğin askerler playmove ile animasyon hareketini yapar.. disableai ilede hareketin devamlılığı sağlanır.. daha fazla animasyonu arma 2 anim viewer diye googledan arat gereken görevi indir ordan inceleyebilirsin.

Çevrimdışı atar54

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Eylül 13, 2012, 03:01:15 ÖS »
Çok Saolun

Çevrimdışı bonbaatarcı

• Sıradan Üye
  • **
« Yanıtla #3 : Ekim 01, 2014, 02:54:17 ÖS »
kardeş üçüncü soru cevabını bi nasıl yapılacagını anlatırmısın

Çevrimdışı SWAT.TR

• Efsane Üye
  • TMT Lider,Texture,O2 coder
    • www.turkish-mod-team.com
« Yanıtla #4 : Ekim 01, 2014, 11:38:11 ÖS »
kardeş üçüncü soru cevabını bi nasıl yapılacagını anlatırmısın
Anlatmış arkadaşımız
1- Editorde nobetçi kulesinin üzerine adam koyun.. Adamın initine şu kodu koyun :
this setpos [(getpos this) select 0, (getpos this) select 1, 5.65]; this setUnitPos up
Yukardaki kodu setposla başlayıp select 1, 5.65 şle devam eden kodda 5.65 askerin çıkacağı yüksekliği ifade eder. Uygun yüksekliği oradaki değeri değiştirerek bulun.. setunitpos up ilede ünite ayakta olur..
2- Zorluk seviyesini arttırdığın zaman o yeşillikler gidicektir.. Bir diğer ihtimal de ayrı grupta koyarsan o zamanda yeşillikler gider..
3- bu animasyon kodları ile oluyor..
örnek :
as18 playmove "AmovPercMstpSnonWnonDnon_Ease"; as18 disableAI "ANIM";

as18 ismini verdiğin askerler playmove ile animasyon hareketini yapar.. disableai ilede hareketin devamlılığı sağlanır.. daha fazla animasyonu arma 2 anim viewer diye googledan arat gereken görevi indir ordan inceleyebilirsin.

Çevrimdışı bonbaatarcı

• Sıradan Üye
  • **
« Yanıtla #5 : Ekim 02, 2014, 12:40:05 ÖÖ »
peki animasyon kodunu nereye yazacak arkadasım

Çevrimdışı SWAT.TR

• Efsane Üye
  • TMT Lider,Texture,O2 coder
    • www.turkish-mod-team.com
« Yanıtla #6 : Ekim 02, 2014, 05:02:47 ÖS »
peki animasyon kodunu nereye yazacak arkadasım

bir birim koyun haritaya onun biraz uzagına way point koyun  kodu oraya yapıştırın bitti.

ARMA 2 Editor Tutorial - "Transport Waypoints" [HD 720p]

Çevrimdışı bonbaatarcı

• Sıradan Üye
  • **
« Yanıtla #7 : Ekim 03, 2014, 11:23:42 ÖÖ »
eywallah kardeş cok saol ilgilendigin için  :)